„ŚWIĘTO ZMARŁYCH – APEL POLICJI!”
News will be here

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i poprzedzającym to święto okresie, policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu może nam zakłócić chwile kiedy w ciszy, spokoju i zadumie, porządkujemy miejsca spoczynku bliskich. Pamiętajmy też o zmianie organizacji ruchu.

Tegoroczna policyjna Akcja „Znicz” rozpocznie się w dniu 31.10.br i potrwa do 04.11.2018r. By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, policjanci przypominają, żeby się do tego odpowiednio przygotować. Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy na drogach będzie panował wzmożony ruch kołowy. Święto to niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Często dochodzi do sytuacji pozostawienia osobistych rzeczy i przedmiotów wartościowych na ławeczce obok. Osoba zajmująca się sprzątaniem nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki, ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu. Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych w pojeździe.

Pamiętajmy o tym, by dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować bezpieczne odległości między pojazdami, korzystać - zgodnie z przepisami - ze świateł, w które wyposażony jest nasz samochód. Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i urządzeniach do przewożenia dzieci. Zachowajmy szczególną ostrożność zarówno kierujący, jak i piesi.

W okresie jesienno - zimowym, szybko zapada zmrok przypominamy, aby piesi pamiętali o elementach odblaskowych, które pozwalają dostrzec ich już ze znacznej odległości.

W tym okresie nie możemy również zapomnieć o naszych dzieciach. Dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów - szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy aby w tłoku, pociecha zgubiła się.

Przestrzeganie powyższych zasad na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa bądź wykroczenia.

 

Źródło: KPP w Świdwinie

27-10-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE