Będzie nowy basen w Połczynie-Zdroju
News will be here

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Podpora uczestniczyli w uroczystym podpisaniu umowy na wykonawstwo budowy basenu krytego. Obiekt będzie wybudowany na terenie kompleksu Zakładu Leczniczego Gryf przez Uzdrowisko.

– Budowa nowego basenu bardzo mnie cieszy – komentuje Burmistrz S. Witek. – Minęła już dekada, odkąd zamknięto dawny basen miejski w naszym mieście. Nowy obiekt jest niewątpliwie kolejną cegiełką w rozwoju miasta. Będę prowadził rozmowy z kierownictwem Uzdrowiska, aby mieszkańcy gminy mogli również z niego skorzystać. Do dyskusji jest oczywiście formuła, ale chciałbym aby to były preferencyjne warunki, być może w ramach karty mieszkańca.

Uzdrowisko Połczyn należy do Polskiej Grupy Uzdrowisk KGHM TFI, powstałej w 2011 r. Członkami grupy są jedne z najlepszych polskich uzdrowisk. Grupa oferuje szeroki zakres usług uzdrowiskowych opartych m.in. na unikatowych w skali kraju i Europy surowcach leczniczych.

Przypomnijmy, że ogłoszone w 2019 roku wyniki kontroli polskich uzdrowisk dokonanej przez NIK wskazały, że uzdrowiska Połczyn, Kołobrzeg i Kamień Pomorski (wszystkie z pomorza zachodniego) jako jedyne w kraju wykorzystywały naturalne surowce lecznicze pochodzące wyłącznie z obszaru własnych uzdrowisk. Połczyn-Zdrój to także gmina, w której żyje rekordowa liczba osób długowiecznych. W 2019 roku w gminie naliczono ich aż 113-tu. Jeśli dodać do tego 90-latków, są to aż 143 osoby. W większości pozostałych gmin województwa w tej grupie wiekowej żyje z reguły 20- 30-kilka osób.

Połczyn-Zdrój to gmina uzdrowiskowa z kilkusetletnią tradycją. Można tu leczyć choroby kobiece, niepłodność, schorzenia ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, choroby układu nerwowego, osteoporozę, czy otyłość. Jest również cała gama zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych wskazanych dla każdego. Połczyński kurort to dziś jedno z najatrakcyjniejszych miejsc, w którym przeprowadzane są skuteczne kuracje lecznicze o każdej porze roku.

 

źródło: UMiG Połczyn-Zdrój

31-01-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE