Fundusz Dróg Samorządowych dla powiatów świdwińskiego i białogardzkiego

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy z samorządowcami z powiatu świdwińskiego i białogardzkiego na dofinansowanie inwestycji na drogach lokalnych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Umowy w powiecie świdwińskim zostały podpisane z:

 

Gminą Sławoborze: Przebudowa drogi gminnej nr 280011Z na odcinku Sidłowo - Krzecko. Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych: 1,3 mln zł.

Gminą Miejską Świdwin: Przebudowa drogi - ul. Gagarina w mieście Świdwin etap II. Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych: 222,5 tys. zł.

Gminą Połczyn-Zdrój: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Popielewo. Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych: 143 tys. zł.

Gminą Świdwin: Przebudowa drogi gminnej w m. Bierzwnica dz. nr 6, 69/2 i 218. Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych: 195 tys. zł.


Łączna wartość rządowego dofinansowania z FDS w ramach podpisanych dziś umów w powiecie świdwińskim wynosi 1,8 mln zł.

Umowy w powiecie białogardzkim zostały podpisane z:

 

Miastem Białogard: Budowa ul. Witkacego w Białogardzie. Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych: 2,2 mln zł. Miasto Białogard otrzymało 60 % dofinansowania.

Gminą Białogard: Przebudowa drogi gminnej nr 340011Z i zjazdu z drogi powiatowej nr 1172Z na działkach nr 223, 226/3, 242 i 622 obręb Buczek w ramach zadania pn. "Modernizacja drogi gminnej poprzez jej przebudowę w miejscowości Buczek na działach nr 223, 226/3, 242 i 622 obręb Buczek". Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych: 559 tys. zł.

Gminą Tychowo: Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do drogi wojewódzkiej nr 169 - ul. Targowej w Tychowie. Kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych to blisko 136,5 tys. zł.

 

Łączna wartość rządowego dofinansowania z FDS w ramach podpisanych dziś umów w powiecie białogardzkim wynosi blisko 2,9 mln zł.

Wartość rządowego dofinansowania dla powiatów i gmin w ramach podpisanych dziś umów wynosi 4,7 mln zł.

źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

30-09-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE