Marszałek z wizytą w Połczynie
News will be here

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz we wtorek 7.07.2020 r. złożył wizytę w Połczynie-Zdroju.

Głównym celem wizyty było wspieranie wysokiej frekwencji w najbliższych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Marszałek uruchomił bowiem konkurs „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”, który ma na celu nagrodzenie gmin, które osiągną najwyższą frekwencję wyborczą w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta RP. Rozwijanie demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego to jedno z wielu zadań wpisujących się w realizację Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2030. Jednym z wyznaczników zaangażowania społecznego jest udział w wyborach.

W puli dla najaktywniejszych gmin jest łącznie 100 tys. zł, po 25 tys. na każdą kategorię gmin. Te kategorie to samorządy do 10 tysięcy mieszkańców, od 10 do 40 tysięcy mieszkańców, od 40 do 100 tysięcy i powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Państwową Komisję Wyborczą, Zarząd Województwa wyłoni laureatów konkursu tj. gminy z najwyższą procentową frekwencją wyborczą w każdej z kategorii.

Podczas Wizyty Pan Marszałek złożył także wpis do księgi pamiątkowej Połczyna-Zdroju.

Dzięki wzorowej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Gmina Połczyn-Zdrój dużo zyskuje. Tylko w ciągu ostatnich miesięcy były to umowy o dofinansowanie różnorodnych przedsięwzięć, jak modernizacje obiektów użytkowych i zabytków, dwa rozdania grantów sołeckich, remont odcinka drogi wojewódzkiej Połczyn- Świdwin, sfinansowanie nowych parasoli nad deptakiem, budowa nowych ścieżek rowerowych, remont hali w Szkole Podstawowej nr 1 w Połczynie- Zdroju i in. Wartość wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy trwającej kadencji samorządu to ponad 6 milionów złotych. Kolejne projekty przed nami.

Olgierd Geblewicz Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego jest od prawie dekady (rocznica przypada w tym roku). W latach 2008–2010 był Przewodniczącym Sejmiku Zachodniopomorskiego. Olgierd Geblewicz to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu; ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczął od pracy w banku, następnie przez 13 lat pracował w sektorze gospodarki komunalnej, w tym przez prawie 4 lata pełnił funkcję Prezesa ZWIK w Szczecinie. Obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej GWIK sp. z o.o. w Goleniowie. Od 2019 r. przedstawiciel strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w Radzie Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Od 2016 r. jest Prezesem Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, a od 2011 – członkiem Europejskiego Komitetu Regionów.

 

źródło:UMiG Połczyn-Zdrój

09-07-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE