Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego i postawa godna pochwały
News will be here

W piątkowe popołudnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie odebrał informację o obywatelskim ujęciu, którego dokonali dwaj mieszkańcy Sławoborza. Mężczyźni zwrócili uwagę na samochód jadący drogą publiczną, którego tor jazdy oraz postawa kierującego mogła wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Sprawcę całego zamieszania przejął patrol Ogniwa Ruchu Drogowego. Jak się okazało, mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Dzięki czujności mężczyzn, kierujący nie uniknie odpowiedzialności.

Dziś po południu w Sławoborzu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford poruszał się drogą publiczną przysłowiowym wężykiem, od krawędzi jezdni do jej osi. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu. Zachowanie to wzbudziło czujność dwóch mieszkańców Sławoborza, którzy udaremnili dalszą jazdę kierującemu poprzez zabranie kluczyków od pojazdu oraz ujęcia obywatelskiego. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia gdzie wynik, pokazał w organizmie 38-latka ponad trzy promile alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności. W dalszym ciągu nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drogach. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”.

Źródło: KPP w Świdwinie

27-04-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE