Odbiór Gabarytów
News will be here

Gmina Połczyn-Zdrój przypomina, że zbliża się termin odbioru odpadów wielkogabarytowych.

Zgodnie z harmonogramem dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem odpady odbierane będą: z terenu miasta oraz miejscowości Łężek w dniu 1 marca 2022 roku.

Teren wiejski z uwagi na dużą ilość miejscowości i rozległy obszar, z którego należy odebrać odpady, podzielono na rejony, które zgodnie z ww. harmonogramem obsługiwane będą w dniach 2, 3 i 4 marca 2022 roku. Pamiętajmy by sprawdzić w harmonogramie, w jakim dniu obsługiwana będzie nasza miejscowość.

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić nie wcześniej niż na dzień przed wskazaną datą zbiórki odpadów wielkogabarytowych, w miejsce z którego odbierane są zazwyczaj odpady komunalne.

Co można oddać na „gabaryty”?

Przede wszystkim będą to meble. I tak będą to na przykład: szafy, łóżka, fotele, kredensy, biurka, krzesła, ale też rowery, wózki dziecięce, czy duże zabawki. Do tej grupy odpadów zaliczamy również dywany. Wystawić możemy ponadto elektrośmieci, tj. telewizory, pralki, lodówki oraz zużyte opony pochodzące z pojazdów jednośladowych lub pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.

Co nie należy do odpadów wielkogabarytowych?

Często popełnianym błędem jest zaliczanie do odpadów wielkogabarytowych śmieci, które należą do pozostałych grup odpadów. Te, ze względu na swoje duże rozmiary, mogą mylnie być traktowane jako „gabaryty”. Wśród nich najczęściej wyróżniamy elementy wyposażenia łazienki i toalety czyli wanny, muszle klozetowe, umywalki czy prysznice. Tego rodzaju śmieci są traktowane jako odpady poremontowe.

Odpady te należy oddać w ramach pobieranej przez Gminę opłaty „śmieciowej” do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącego się w miejscowości Wardyń Górny 35, gm. Połczyn-Zdrój. Odpady dostarczamy do ww. punktu we własnym zakresie i na własny koszt.

Natomiast zużyte części samochodowe wytworzone we własnym zakresie w wyniku samodzielnych napraw bezwzględnie należy oddać do stacji demontażu pojazdów.

 

źródło: UMiG Połczyn-Zdrój

25-02-2022 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE