POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO I STERTY SŁOMY
News will be here

Dnia 16 września 2018 roku nad ranem około godziny 4.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Koszanowo.
Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ogniem objęta jest część dachu budyneku wielorodzinnego. Mieszkańcy - 5 rodzin, ewakuowali się na zewnątrz budynku przed przyjazdem pierwszych zastępów.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem  prądów wody celem ugaszenia ogniska pożaru. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Brzeżno, Słonowice, Policja, ZRM.

Tego samego dnia około godziny 20 do SKKP w Świdwinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w miejscowości Rusinono, gm. Świdwin. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jdenoczesnym podaniem dwóch prądów gaśniczych, w ataku na palącą się stertę oraz w obronie na stodołe wypełnioną słomą, która znajdowała się w bliskiej odległości od pożaru. Ze względu na wielkość zdarzenia akcję zakończono nastepnego dnia ok. godziny 15.30.

źródło KPSP Świdwin

 

Więcej zdjęć w artykule znajdziecie na www.eSwidwin.pl

18-09-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE